2020. október 27., kedd

THE MIDNIGHT SKY Official Trailer (2020) George Clooney, Sci-Fi Movie HD

https://www.youtube.com/watch?v=euo3-nATCnU 

This post-apocalyptic tale follows Augustine, a lonely scientist in the Arctic, as he races to stop Sully and her fellow astronauts from returning home to a mysterious global catastrophe.

GPT-3

ColdFusion is an Australian based online media company independently run by Dagogo Altraide since 2009. Topics cover anything in science, technology, history and business in a calm and relaxed environment. GPT-3 certainly is something.

https://www.youtube.com/watch?v=Te5rOTcE4J4


2020. október 20., kedd

modell

Bizonyára nem én vagyok az egyetlen, aki sok-sok éve megálmodta az alább vázolt modellt, és elhatározta, hogy ebből lesz dollármilliárdos. :) Sőt jobban belegondolva, biztosan több tízmillió ember fejében járhatott ugyanez, csak nem volt ehhez szükséges csillagászati tőkéje, és a világ sem érett még meg a dologra.A modell lényege annyi, hogy a videojátékok futtatását (beleértve a renderelést is) bízzuk teljes egészében nagy szerverekre, a számítógépeket és játékkonzolokat pedig butítsuk és "olcsítsuk" le pár ezer forintos ultraprimitív konzolokká, amik lényegében csak inputot (billentyűzet, gamepad, egér) továbbítanak az interneten a szerverek felé, és outputot (mozgóképet) streamelnek vissza, amit monitoron vagy tévén meg is jelenítenek. Röviden: cloud computed gaming.A dolog számos előnnyel járna. Teljesen megoldódna a játékipart megnyomorító kalózkodás kérdése, a céleszközt is szinte mindenki megengedhetné magának, a kütyü fogyasztása is nyilván nagyon alacsony lenne (nem lenne energiapazarlás, magas villanyszámla stb.), ráadásul a fejlesztés is egyszerűbb lenne rá (nem kellene sok platformmal foglalkozni, különféle konfigurációkon tesztelni, patcheket szedegetni). A projekt, ami nem is kérdéses, hogy a játékipar jövője, számos dolog miatt nem valósulhatott meg mostanáig.Az egyik, hogy mindez meglehetősen nagy sávszélességet és gyors pinget igényel. Ez a probléma az utóbbi években gyakorlatilag megszűnt, ma már a nyugati és hozzánk hasonlóan némileg lemaradt (e sorok írásakor még nem köszöntött be a várható totális államcsőd) országokban többnyire 2-12 megabiten szörfölünk (a kis falvakban nem ismerem a helyzetet, hogy atom korlátozott mobilnettel meg betárcsázással szívnak-e még, lehetséges). Megvan a ping is, lehet multizni World of Warcrafttal, Second Life-fal (amiről régebben akartam írni, de valószínűleg nem fogok), mindenféle bika FPS-ekkel, sőt ezek nagyon nem új dolgok már.Kicsit azért billegett és billeg a helyzet, ugyanis ahogy nőtt a sávszélesség, úgy nőtt a mohó igény a nagyobb felbontás iránt, ma már sokan HD (720p) és Full HD (1080p) felbontást várnak el, ami a hazánkban elterjedt lakossági internet csomagok maximumából talán csak épphogy préselhető ki (és persze hipp-hopp, el lehet érni így a "korlátlan" internet előfizetések korlátját is). Mondjuk az életben nem streameltem 1080p-t, de mivel mostanában megy az IP alapú digitális tévés átállás, erre elvileg a hazai rendszerek fel vannak, vagy rövidesen fel lesznek készítve. Emellett, ha az 1080p ma még nem is hozható mindenhol, némi kompromisszummal, alacsonyabb felbontással, kicsit erősebb tömörítéssel a rendszer tökéletesen működőképes lenne, megfelelne a modellnek. Ne feledjük, a csúcs játékkonzolokat is kevés anyag "maxolja" ki, a Wii nem is tud 1080p-t. Szóval ez a probléma kábé mostanra szűnt meg teljesen, és még fokozatosan javul a helyzet.


A másik gond talán nagyobb. Ahhoz, hogy ezt a rendszert a szerverpark kiszolgálja, el sem tudom képzelni, hogy mekkora kapacitás és pénz kellene. Nem csak file-ok küldözgetéséről van szó, nem is csak 1080p-s streamről emberek milliói irányába, de minden játékos számára egy durván 100-300 Wattos GPU kábé 100%-os gépidejét kell biztosítani folyamatosan, és még sok egyebet. Én máig nem hittem, hogy ez lehetséges, hogy az ehhez szükséges szerverparkot bárki meg tudja építeni, akár a Google vagy a Microsoft. Ráadásul az ötletet az utóbbi években már párszor előhúzták, nem egy cég harangozta be, hogy megcsinálja, bármilyen browserrel felszerelt gépen el lehet majd ezt játszani (és játszhatunk PC-n PlayStation 3 játékokkal, meg ilyen reklámszövegek mentek), de valahogy a bejelentéseken túl nem nagyon láttam, hogy megvalósultak volna ezek, szerintem minden efféle projekt hamar elhasalt, már cégnevek sem ugranak be. Persze lehet, hogy tévedek, nem vagyok nagy spíler.


A harmadik akadálynak a hardvergyártók lobbiját éreztem. A cégek (Intel, Nvidia, AMD és a most már alá tartozó ATI meg a többi) elkényelmesedtek, hogy a PC-s játékosok évente kicsengetnek nekik 100-300 ezer jó magyar forintot, hogy elfusson a masinájukon a következő csoda (mondjuk Crysis). Hasonlóképp a játékkonzolok gyártói (Sony, Nintendo, Microsoft és persze az alkatrészek miatt itt is érintett a legtöbb feljebb sorolt cég) is megszokták, hogy néhány évente lehúzzák a játékosokat 100-200 rugóra a nagykonzolok piacán, 50-100-ra a kézikonzolok esetében (OK, kábé 200-ra, ha az iPhone-t is ide vesszük).


Amennyiben a feljebb vázolt modell beérik, az alap vasat többet nem kell fejleszteni, ami meglehetősen rosszul érintené a sorolt cégeket, ennek bekövetkezése ellen nyilván minden eszközzel harcolnának és harcolni fognak. Márpedig ebbe az irányba tartunk, ebbe az irányba mutat az is, hogy eltűnőben vannak az adathordozók, egyre több játékot lehet letöltősen megvásárolni, és most már szinte mindegyikhez jelennek meg ilyen elven DLC-k is (ami egy rohadt patkány lehúzás: lájtos játékot nagykonzolra 17-18 rugóért árulni, aztán még a lenyesett dolgokért megint jól megfejni a vásárlót). Nincs tippem, hogy ezek a cégek mit fognak lépni, ha a modell beérik, talán egyesek meg is tudják lovagolni, hiszen a szerverekbe is kellenek "halál bika" GPU-k, mások fűbe harapnak, vagy "visszamennek a balettba ugrálni", akarom mondani szoftvert fejleszteni, mint az Atari és a Sega.


Képzeletbeli zárójelben az előző gondolathoz azt is hozzáteszem, hogy a vázolt rendszer természetesen nem csak a videojátékok jövője, ma már az átlagemberek által használt legszükségesebb felhasználói programoknak van online alternatívájuk, tehát ha nem is egy teljesen lecsonkolt speciális szolgagép, de egy olcsó netbook elég a nem játékos felhasználók hétköznapjaira. Tudnak levelezni Gmaillel, fényképeket szerkeszteni ingyenes online Photoshoppal (ami abszolút gyíkfing, de a legtöbb ugróegér számára bőven elég), naptárt szerkeszteni Google Calendarral, szöveget szerkeszteni Google Documentsszel és chatelni Google Talkkal. Továbbá akad nem lineáris videós vágóprogram és még a végtelenségig sorolható, hogy mi minden fut már szervereken (legalábbis nagyrészt, mert a pontosság kedvéért hozzá kell tennem, hogy a soroltaknál JavaScript és Flash is dolgozik a kliens gépén). Szóval lassan átlagos használatra (nem játékra, igazán komoly hang és videó vágásra, 3D szerkesztésre és effélékre) elég lesz egy netbook, esetleg egy olyan nem sokkal bikább asztali gép, mint az ASUS Eee Box, ami a mostani gyenge forint mellett is 50 ezer forint alatt vásárolható meg Amerikában. Ha már itt tartok, említést érdemel az MSI Wind PC is, ami hasonlóképp átszámítva most 32 ezer forint alatt van az új világban. Sőt, hogy ezt is übereljem, a napokban jelent meg a falba dugható, töltő méretű PC, a SheevaPlug, amit most 100 dollárért adnak (23 ezer forint alatt), de állítólag leviszik majd 50-re (12 ezer forint alá). Ez mondjuk már nagyon lebutított cucc, inkább kis privát szervernek vagy otthoni médiaszervernek való, a mostaninak videó kimenete sincs, de egy USB HUB segítségével valószínűleg USB monitort lehetne rá lökni.


A kicsit hosszúra nyúlt bevezető után jöjjön a lényeg. Egy számomra eddig ismeretlen cég, a Rearden (Steve Perlman feltaláló van mögötte, aki a QuickTime fejlesztésében is részt vett) két napja éppen a fent vázolt, 7 évig suttyomban fejlesztett leendő szolgáltatását, az OnLive-ot jelentette be egy videóban, amit tegnap a GDC-n tovább részletezett, mára pedig megnyílt a hivatalos weboldaluk is. Olyan nagyon nem lepődnék meg, ha végül ez is lufi lenne, mint a korábbi hasonlók, vagy a szintén forradalminak tűnt, PC alapú játékkonzol, a The Phantom (ami tudtommal prototípusként vérzett ki), esetleg a hasonlóképp érdekesnek tűnt (azt tervezték, hogy a masina minden asztali DVD lejátszóba bekerül idővel) chipset, a Nuon (piacra került, de észrevétlenül tűnt el), mindenesetre eddig úgy tűnik, hogy meglehetősen komolyan gondolják. A bejelentés szerint kezdetben Windows és Macintosh alatt fog futni a rendszer, számos nagy cég (Electronic Arts, Take-Two, Ubisoft, Epic Games, Atari, Codemasters, THQ, Warner Bros., 2D Boy és Eidos Interactive) is csatlakozott már kész játékokkal a projekthez, ráadásul PC-s játékok mellett Xbox 360-as és PlayStation 3-mas anyagokat is szeretnének portolni rá. A zárt bétatesztet a nyáron kezdenék (sajnos csak amerikaiak jelentkezhetnek rá), a szolgáltatást az év végén indítanák be. Gondoltak a PC nélküli játékosokra és azokra is, akik a nappaliban akarják TV-re kikötni a cuccost. Nekik egy modem méretű, OnLive MicroConsole nevű, feltehetően nagyon primitív (specifikációk még nincsenek) kis masinát kínálnak majd, ami gondolom az ARM alapú SheevaPlug környékén mozoghat árban és tudásban (tehát az általam vázolt legprimitívebb eszköznél több lesz), plusz meg lesz fejelve a HD videó kitolásához szükséges chipsettel és csatlakozókkal, továbbá jár mellé egy Xboxról koppintott kontroller. Arra valamiért nem gondoltak, hogy miért ne portolhatnák a klienst Linuxra, Xbox 360-ra és PlayStation 3-ra, vagy akár sok minden másra is.Én roppant kíváncsi vagyok, hogy hogyan alakul a projekt. Elvileg lezárhatja a nagykonzolok és a folyamatosan hizlalt PC-k korszakát, az állítólag már jó ideje készülő PlayStation 4, Xbox 720 és Wii 2 is mehet majd a levesbe. Ugyanakkor szkeptikus is vagyok, a cég szervere a GDC-s hírverés keltette rohamot sem bírta, megfeküdt, e sorok írásakor is döglődik. Nehéz elképzelni, hogy idén karácsonykor 10-20 millióan (most a PlayStation Network és Xbox Live előfizetők ezek között mozognak, így én ennyivel számolnék) fogjuk egyszerre, lag nélkül, 720p-ben tolni a Race Driver GRIDet, a BioShockot, a Mirror's Edge-et, a Tomb Raider: Underworldöt, a Crysis Warheadet vagy az új Prince of Persiát, hogy a már bejelentett játékok közül soroljak párat. Mindenesetre, ha a cégnek nem is jön össze, előbb-utóbb, ha más nem 10-20 év múlva lesz, akinek igen.

2020. október 15., csütörtök

CREATION MAGAZIN - A teremtett világ csodáit bemutató magazin

Az évente megjelenő Creation Magazin régi hiányt pótol a magyar nyelvű irodalmi palettán az élővilág - természet - tudomány - hit témakörben, a teremtés témájának fókuszba állításával. Az írásos civilizáció egyik legalapvetőbb, de napjainkban jobbára mellőzött Bibliai álláspont jobb megismerését, megértését és szélesebb körű megismertetését tűzte zászlajára, valamint a Bibliai világkép 21. századi aktualitásának és sorsdöntő fontosságának a bemutatását. Természetesen a következő számok mindig fognak újat hozni témában, tartalomban, műfaji változatosságban. Kategóriájában színesíti az elérhető magyar irodalmat és hatékonyan hozzájárul, hogy a magyar nemzet felnövekvő generációja a keresztény hitben meggyökerezett, motivált, erős és életképes legyen. Ízelítő a tartalomból: · Az emberi agy sokdimenziós világa · Tengeri tollkorallok - „Rendkívüli” élő kövületek · Az emberré válás mítosza · Összehangoltan táncoló törpegalaxisok · Pikkelynyomok és izomrostok: még több bizonyíték az özönvízre · Dinoszauruszok kora - Gyerekeknek · Vállald a kihívást! Avagy mi dolgom nekem a teremtéssel és az evolúcióval? · Indokolt ilyen sok új fajt elnevezni? · A lenyűgöző emberi test · Csíkos dizájn · „Vissza a kályhához” - vagyis a kezdetekhez

2020. október 11., vasárnap

akku

A Tesla Nevadában fogja megépíteni a szupergyárát amiben elektromos autókhoz (és nem csak) akkumulátorokat fog gyártani. A terv szerint 500.000 darabot, 2020-ra. Remélem, azok az autók már vezetni is fogják tudni magukat, akkor jó eséllyel bekövetkezhet egy iPhone-esemény az autóiparban is, az elektromos önvezető autó egy nyerő kombinációnak tűnik most még. Érdekes még, hogy amikor arról van szó, hogy egyáltalán nincs gyár és nincsenek adók, vagy van gyár, de csak 1 év múlva szeretne adót fizetni, akkor a racionális államok az utóbbi verziót választják. Bár azért meggondolandó, milyen "opportunity cost"-ot is jelent ez a gyár .A Google egy másik kvantumszámítógéppel is szeretne foglalkozni, úgy tűnik a DWave nem mindenre jó, egyelőre legalábbis. Szóval besegítenek egy másik technológiába, ami már 5 qbites rendszereknél tart.Kicsit régebbi hír, de a SpaceX-nek a legutóbbi újrafelhasználható rakétája teszt közben úgy döntött, hogy megsemmisíti önmagát, akarattal, és el is végezte a feladatot. Mostanában nagyon bejött nekik minden, ideje bemutassák, hogy azért innoválnak még rendesen, akkor ugye nem minden megy gond nélkül. Reméljük hamar túllépnek ezen a fázison, mint ahogy a Falcon1 sorozatos kudarcain is továbbléptek a Falcon9 korszakba. 

2020. október 10., szombat

nagyon jó írás a metaforáról

https://qubit.hu/2020/08/16/metafora-virus-politika?fbclid=IwAR3B8AFoBiOTTEVKh5YeGjaqrF3Qw0ogIP947dAF51dOOc4HRAEfgfxncD0

A metaforák kutatása azonban nem szorult háttérbe a szellemi életben. Ellenkezőleg, talán soha nem volt ilyen erős az igény bennünk arra, hogy megfelelő narratívát és metaforát találjunk a körülöttünk kialakult helyzetre (Scolari, 2020, Höcker, 2020, Heffernan, 2020). A cikk második része a koronavírus járványhoz kapcsolódva egy új, kreatív metafora megteremtésének és kulturális beágyazódásának lehetőségével foglalkozik.

2020. október 6., kedd

Roger Penrose The Nobel Prize in Physics 2020

Physics – Tuesday 6 October, 11:45 CEST at the earliest

Roger Penrose si "gaurile negre" au primit azi premiul Nobel in fizica! Am avut bucuria sa il ascult la conferinte de cateva ori. Roger Penrose putea primi premiul pentru multe descoperiri, dar acum a primit premiul Nobel pentru ca a demonstrat ca gaurile negre chiar pot aparea in realitatea Cosmosului nostru, nu sunt doar o solutie pur teoretica a ecuatiilor, asa cum Einstein credea la inceput. Ceilalti laureati sunt Andrea M. Ghez si Reinhard Genzel pentru demonstrarea indirecta a existentei gaurii negre supermasive din centrul galaxiei noastre, studiind miscarea stelelor foarte aproape de ea, si aratand ca orbita lor este deviata de un obiect compact masa a milioane de sori.

https://www.nobelprize.org/prizes/physics/2020/penrose/facts/

https://www.emag.ro/consciousness-and-the-universe-roger-penrose-author-9781938024436/pd/D5WVJ2BBM/

Sir Roger Penrose este un matematician și fizician englez, profesor emerit de matematică la Universitatea Oxford. A fost distins cu Ordinul de Merit al Regatului Unit și este membru al Societății Regale. Este renumit pentru contribuțiile sale în domeniul fizicii matematice, relativității generale și cosmologiei. Pe lângă acestea, își dedică timpul și matematicii recreative și filozofiei. Este fiul omului de știință Lionel S. Penrose și al lui Margaret Leathes, frate al matematicianului Oliver Penrose și al șahistului Jonathan Penrose.

https://www.nobelprize.org/prizes/physics/2020/summary/

Azi s-a acordat premiul Nobel in fizica lui Roger Penrose si "gaurilor negre"! Am avut bucuria sa il ascult la conferinte de cateva ori. Roger Penrose putea primi premiul pentru multe descoperiri, dar acum l-a primit pentru ca a demonstrat ca gaurile negre chiar pot aparea in realitatea Cosmosului nostru, nu sunt doar o solutie pur teoretica a ecuatiilor, asa cum Einstein credea la inceput. Ceilalti laureati sunt Andrea M. Ghez si Reinhard Genzel pentru demonstrarea indirecta a existentei gaurii negre supermasive din centrul galaxiei noastre, studiind miscarea stelelor foarte aproape de ea si aratand ca orbita lor este deviata de un obiect compact ce are masa a milioane de sori.

https://www.youtube.com/watch?v=5JFKNDVmx6k#action=share

<iframe width="696" height="391" src="https://www.youtube.com/embed/5JFKNDVmx6k" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

The Nobel Prize in Physics 2020 was divided, one half awarded to Roger Penrose "for the discovery that black hole formation is a robust prediction of the general theory of relativity", the other half jointly to Reinhard Genzel and Andrea Ghez "for the discovery of a supermassive compact object at the centre of our galaxy.

Did you know?

114 Nobel Prizes in Physics have been awarded between 1901 and 2020.

47 Physics Prizes have been given to one Laureate only.

4 women have been awarded the Physics Prize so far: Marie Curie in 1903, Maria Goeppert-Mayer in 1963, Donna Strickland in 2018 and Andrea Ghez in 2020.

1 person, John Bardeen, has been awarded the Physics Prize twice.

25 years was the age of the youngest Physics Laureate ever, Lawrence Bragg, when he was awarded the 1915 Physics Prize together with his father.

96 years is the age of the oldest Physics Laureate, Arthur Ashkin

More facts and figures about the Nobel Prize in Physics

2020. október 3., szombat

A robot wrote this entire article

GPT-3 - Generative Pre-trained Transformer 3 (GPT-3) - OpenAI által generált szöveget legfőképpen az jellemzi, hogy minőségét tekintve nagyon nehéz megkülönböztetni az ember által írt szövegektől. A The Guardian által közzétett esszé "írója" azt a feladatot kapta, hogy írjon egy rövid, tömör, 500 szavas esszét arról, hogy miért nem kell nekünk, embereknek a mesterséges intelligenciáktól tartanunk.

A közzététel óta elmúlt pár napban a The Guardian kapott hideget - https://bdtechtalks.com/…/guardian-gpt-3-article-ai-fake-n…/
- s meleget is, főképp azért, mert a csatolmányban olvasható esszé, amint azt a lábjegyzetben pontosítják, végül 8 különböző gép-generálta esszé ember által megszerkesztett változata.
Számomra egyetlen dolog tűnik nagyon tanulságosnak. Az AI tőlünk, emberektől "tanul". Jobban mondva abból fűzi össze koherens tartalommá a deep learning folyamat során megismert szövegeket, amelyeket - egyelőre! - mi, emberek alkottunk.
Az angol nyelvű - mert vajon milyen nyelvű is lehetne? - esszé végül kicsivel hosszabb lett, mint 1000 szó. Lehet, hogy ez egyeseknek meghaladja a türelmét, vagy nyelvtudását. Ezért inkább ide másolom azt a rövid történetet, ami szerintem tökéletesen összegzi (előrevetíti?) ennek a folyamatnak a kimenetelét.

𝐴𝑧 𝑜̈𝑟𝑒𝑔 𝑠𝑧𝑖𝑢́ 𝑒𝑙𝑣𝑖𝑠𝑧𝑖 𝑎𝑧 𝑢𝑛𝑜𝑘𝑎́𝑗𝑎́𝑡 𝑣𝑎𝑑𝑎́𝑠𝑧𝑛𝑖. 𝐸𝑔𝑦𝑠𝑧𝑒𝑟𝑐𝑠𝑎𝑘 𝑙𝑒𝑢̈𝑙 𝑒𝑔𝑦 𝑠𝑧𝑖𝑘𝑙𝑎́𝑟𝑎, 𝑠 ℎ𝑎𝑧𝑎𝑘𝑢̈𝑙𝑑𝑖 𝑎 𝑓𝑖𝑢́𝑡, 𝑚𝑜𝑛𝑑𝑣𝑎́𝑛, ℎ𝑜𝑔𝑦 𝑒𝑙𝑗𝑜̈𝑡𝑡 𝑒́𝑟𝑡𝑒 𝑎 𝑙𝑒́𝑙𝑒𝑘𝑚𝑎𝑑𝑎́𝑟, 𝑜𝑡𝑡 𝑣𝑖𝑗𝑗𝑜𝑔 𝑚𝑎́𝑟 𝑓𝑜̈𝑙𝑜̈𝑡𝑡𝑒 𝑎𝑧 𝑒́𝑔𝑒𝑛, 𝑖́𝑔𝑦 𝑎𝑧 𝑜̋𝑠𝑖 𝑠𝑧𝑜𝑘𝑎́𝑠ℎ𝑜𝑧 ℎ𝑖́𝑣𝑒𝑛, 𝑚𝑜𝑠𝑡 𝑜̋ 𝑖𝑠 𝑒𝑔𝑦𝑒𝑑𝑢̈𝑙 𝑠𝑧𝑒𝑟𝑒𝑡𝑛𝑒 𝑚𝑒𝑔ℎ𝑎𝑙𝑛𝑖. 𝑀𝑖𝑒𝑙𝑜̋𝑡𝑡 𝑎𝑧𝑜𝑛𝑏𝑎𝑛 𝑒𝑙𝑚𝑒𝑔𝑦𝑒𝑘 𝑎 𝑁𝑎𝑔𝑦 𝑀𝑎𝑛𝑖𝑡𝑢ℎ𝑜𝑧, 𝑎𝑘𝑎𝑟𝑜𝑚, ℎ𝑜𝑔𝑦 𝑡𝑢𝑑𝑑, 𝑖𝑡𝑡 𝑏𝑒𝑛𝑛 – 𝑢̈𝑡𝑖 𝑚𝑒𝑔 𝑒𝑙𝑜̋𝑠𝑧𝑜̈𝑟 𝑎 𝑠𝑎𝑗𝑎́𝑡, 𝑚𝑎𝑗𝑑 𝑎 𝑘𝑖𝑠𝑔𝑦𝑒𝑟𝑒𝑘 𝑚𝑒𝑙𝑙𝑘𝑎𝑠𝑎́𝑡 – 𝑘𝑒́𝑡 𝑓𝑎𝑟𝑘𝑎𝑠 𝑘𝑢̈𝑧𝑑 𝑒𝑔𝑦𝑚𝑎́𝑠𝑠𝑎𝑙. 𝐴𝑧 𝑒𝑔𝑦𝑖𝑘 𝑗𝑜́, 𝑠𝑒𝑔𝑖́𝑡𝑜̋𝑘𝑒́𝑠𝑧, ℎ𝑢̋, 𝑎 𝑚𝑎́𝑠𝑖𝑘 𝑜̈𝑛𝑧𝑜̋, 𝑘𝑒𝑔𝑦𝑒𝑡𝑙𝑒𝑛 𝑒́𝑠 ℎ𝑖𝑢́. 𝑆 𝑒𝑧𝑧𝑒𝑙 𝑙𝑒 𝑖𝑠 𝑐𝑠𝑢𝑘𝑗𝑎 𝑣𝑒́𝑛, 𝑒𝑧𝑒𝑟 𝑟𝑎́𝑛𝑐 𝑠𝑧𝑒𝑚𝑒𝑖𝑡. 𝐷𝑒 𝑁𝑎𝑔𝑦𝑎𝑝𝑎, 𝑟𝑎́𝑧𝑧𝑎 𝑚𝑒𝑔 𝑎 𝑓𝑖𝑢́, 𝑚𝑒𝑙𝑦𝑖𝑘 𝑓𝑎𝑟𝑘𝑎𝑠 𝑔𝑦𝑜̋𝑧, 𝑎 𝑣𝑒́𝑔𝑒́𝑛 𝑚𝑒́𝑔𝑖𝑠 𝑚𝑒𝑙𝑦𝑖𝑘 𝑎𝑧 𝑒𝑟𝑜̋𝑠𝑒𝑏𝑏? 𝐴𝑚𝑒𝑙𝑦𝑖𝑘𝑛𝑒𝑘 𝑒𝑛𝑛𝑖 𝑎𝑑𝑠𝑧, 𝑠𝑢𝑡𝑡𝑜𝑔𝑡𝑎 𝑎𝑧 𝑜̈𝑟𝑒𝑔.



A robot wrote this entire article. Are you scared yet, human?

Generația Beta, prima care va prinde secolul XXII

Anul 2025 marchează începutul Generației Beta, formată din cei născuți între 2025 și 2039, iar părinții acestora sunt fie milenialii, fie re...