2022. augusztus 27., szombat

Westworld


A Westworld egy amerikai televíziós sci-fi, western és thriller sorozat, melyet az HBO mutatott be, alkotói Jonathan Nolan és Lisa Joy. A sorozat az 1973-as Feltámad a vadnyugat című film, valamint annak 1976-os folytatása, az Eljövendő világ újragondolása, melynek írója és rendezője az amerikai Michael Crichton. Az 1980-as években futott rövid életű Beyond Westworld után ez a második televíziós sorozat, amely e két filmet veszi alapul. Nolan és Joy mellett J. J. Abrams, Jerry Weintraub és Bryan Burk szolgálnak vezető producerként. A sorozat próbaepizódját Nolan rendezte. A tíz epizódból álló első évad 2016. október 2-án került bemutatásra.[1] 2016 novemberében az HBO berendelte a szintén tíz epizódból álló második évadot, melyet 2018. április 22-én tűztek képernyőre.[2][3] 2018. május 1-jén a csatorna berendelte a sorozat harmadik évadját.[4]

A történet Westworldben, egy fiktív világban játszódik, egy technológiailag fejlett vadnyugati témájú vidámparkban, melyet androidok laknak. A Westworld a szórakoztatás legfelsőbb szintjét kínálja a jól fizető vendégeknek, akik kedvük szerint, következmények nélkül cselekedhetnek a park teljes területén anélkül, hogy a látszatra normális emberi életet élő androidok közbeszólnának.

A sorozat debütáló epizódja az HBO legmagasabb nézettségét hozta egy premier sorozatnak a 2014-es A törvény nevében óta. Az HBO saját gyártású műsorai közül a legnézettebb első évada a Westworldnek volt.[5] A sorozat pozitív fogadtatásban részesült a kritikusok felől, akik leginkább a látványt, a történetet és a színészi teljesítményt méltatták.

2022. augusztus 21., vasárnap

Gravity is a 2013 science fiction thriller film directed by Alfonso Cuarón, amerikai-angol sci-fi, 90 perc, 2013

Gravity (2013):Egy egészségügyi mérnök, aki első űrsikló-küldetésén vesz részt, egy veterán űrhajóssal együtt dolgozik a túlélésért, miután egy katasztrófa elpusztítja az űrsiklójukat, és a világűrben sodródnak.Na ebben meg a látvány az ütős. Meg az, hogy a fizika törvényei talán itt vannak a legkevésbé megszegve, talán bizonyos pályaadatokban néhány együtthatóval kéne egy kicsit csalni. Meg valószínűleg ember nem bírja ki ép ésszel azt amin a főszereplő keresztülmegy, még akkor sem, ha űrhajós.Dr. Stone az egyetlen túlélő az incidens során, és épségben visszatér a Földre.

a lapos elme -The Mind is Flat | Nick Chater

Elolvastam ezt (The Mind is Flat) a könyvet, hogy nektek már ne kelljen, de igazából nagyon ajánlom, mert nagyon jó.Régebben már filóztam arról, hogy mi van akkor, ha nem is olyan okos az ember mint ahogy gondolja ,ez a bejegyzés jött most szembe, de mintha volt egy másik is. Nos, ez a könyv pont erről szól, hogy az elme valójában csak egy nagyon ügyes trükkmester és elmeséli nekünk ezt a tökéletes világot amiben élünk, minden folytonos, minden kemény aminek keménynek kell lennie, minden átlátszó aminek átlátszónak kell lennie, az emberek tudják mit akarnak és mit fognak akarni és ha egy feladatot meg akarnak oldani, akkor azt szépen elteszik az elméjük bugyraiba ahol az mágikusan megoldódik.Azt hiszem, jó hír az, hogy az elme mégsem olyan bonyolult, az agy minden percben újra feltalál minket, talán azért is, mert így könnyebb lesz lementeni azt akik vagyunk, leginkább csak a hálózat számít, nem a gének aktuális expressziója. Lehet, hogy ezt hibásan következtetem, de hagyjatok meg nekem ennyi optimizmust.Mindannyian szeretjük azt hinni, hogy van egy rejtett belső életünk. Legtöbben azt feltételezzük, hogy hiedelmeink és vágyaink elménk homályos mélységéből fakadnak, és ha ki tudnánk találni, hogyan juthatunk el ehhez a titokzatos világhoz, akkor valóban megértenénk önmagunkat. Nick Chater, a Warwick Business School viselkedéstudományi professzora, aki azt állítja, hogy ez egy nagy félreértés.Nick a „The Mind is Flat: The Illusion of Mental Depth and The Improvised Mind” című új könyvét tárgyalja, új idegtudományi, viselkedéspszichológiai és észlelési kutatásokra támaszkodva, és arra a következtetésre jut, hogy nincsenek rejtett mélységek, amelyeket el kellene hinnünk. A tudattalan gondolat egy mítosz, ehelyett a pillanatban generáljuk ötleteinket, indítékainkat és gondolatainkat.Nem tudok elég jót írni erről a könyvről, szóval most be is rekesztem a bejegyzést.

2022. augusztus 20., szombat

CREATION MAGAZIN - A teremtett világ csodáit bemutató magazin

Az évente megjelenő Creation Magazin régi hiányt pótol a magyar nyelvű irodalmi palettán az élővilág - természet - tudomány - hit témakörben, a teremtés témájának fókuszba állításával. Az írásos civilizáció egyik legalapvetőbb, de napjainkban jobbára mellőzött Bibliai álláspont jobb megismerését, megértését és szélesebb körű megismertetését tűzte zászlajára, valamint a Bibliai világkép 21. századi aktualitásának és sorsdöntő fontosságának a bemutatását. Természetesen a következő számok mindig fognak újat hozni témában, tartalomban, műfaji változatosságban. Kategóriájában színesíti az elérhető magyar irodalmat és hatékonyan hozzájárul, hogy a magyar nemzet felnövekvő generációja a keresztény hitben meggyökerezett, motivált, erős és életképes legyen. Ízelítő a tartalomból: · Az emberi agy sokdimenziós világa · Tengeri tollkorallok - „Rendkívüli” élő kövületek · Az emberré válás mítosza · Összehangoltan táncoló törpegalaxisok · Pikkelynyomok és izomrostok: még több bizonyíték az özönvízre · Dinoszauruszok kora - Gyerekeknek · Vállald a kihívást! Avagy mi dolgom nekem a teremtéssel és az evolúcióval? · Indokolt ilyen sok új fajt elnevezni? · A lenyűgöző emberi test · Csíkos dizájn · „Vissza a kályhához” - vagyis a kezdetekhez

2022. augusztus 19., péntek

FrauDoktorLorita

 https://www.youtube.com/watch?v=QOngA8bBbkg&t=116s

The Best Science Hoaxes, Spoofs, and Nerd Jokes (500k subs celebration)


filmek


Szóval akkor jöjjenek a filmek amelyekre emlékszem. Inkább írok mindegyikről egy-egy mondatot, mint levadászom a plakátját, mert sajnos így legalább az a mondatnyi egyéni benyomás megmarad, vannak olyan filmek a plakátos korszakból, amelyekre szinte egyáltalán nem emlékszem, pedig nem is volt olyan régen (itt kezdődött és itt ért véget). :(

The Stepford Wives (2004): Hát ez egy régi sci-fi új feldolgozása, sajnos az emberek robotokra cserélése ma már messze nem olyan ütős ötlet mint anno volt. Jó iparosmunka, de semmi több, kicsit olyan mint egy jó francia film amerikai feldolgozása.


Anthropoid (2016): Ez is jó iparosmunka, de másképpen. Mostanában úgy tűnik, az embereknek újra el kell mesélni, hogy milyen gonosz is volt a náci rendszer, de azért csak legyőzték apránként. Sajnos, mint annyi minden az életben, szerkezetileg nem talál a filmhez, az utolsó felvonás szerintem kihagyható lett volna, jobb lett volna az energiát a középsőbe fektetni, az életbe a megszállt Prágában.


Apt Pupil (1998): Ezt azért választottam, mert Ian McKellen, sajnos a befolyásolhatóság nagyon nem téma ma már, fék nyúz az egész film, a szereplők sem valami jók, nem tud a srác felnőni az öreghez. Azért szórakoztató egy kicsit borzasztó módon.


Chasing Amy (1997): Kevin Smith jókat rendezett, ez az egyik legjobb, de azért jobb lett volna, ha egy kicsit nagyobb lett volna a költségvetés és többet sétálnak New Yorkban, közben persze mehet a duma. Azért nem véletlen, hogy én sosem lettem nagy Ben Affleck fan, volt még mit tanulnia a szakmából ebben a filmben. :)


Buffalo 66(1998): Ez is független film, nekem bejött, de nekem minden Christina Ricci-s film bejön, szóval nem tudom értékelni igazán objektíven. Vicces, mennyire ellentéte a Chasing Amy-nek, talán a két film egyvelege egy igazán jó film lehetne, vagy egy igazán rossz. Szóval ebben nagyon naiv a szerelmi szál, ami szépen ki van bontva a Chasing Amy-ben, viszont az életképek nagyon jók és legalább olyan beszédesek mint az a sok duma a másikban. Talán egy kicsit mégis ez a jobb film.


Heaven (2002): Meglepően jó volt, bár a történet egy nagy baromság, de ezeken az olasz helyszíneken nem illik rossz filmet készíteni. Kicsit talán túl komolyan vette magát és hát maga a történet tényleg nagyon rossz, egy logikai bukfencsorozat.


Apró Mesék (2019): Ez egy magyar film, elég jól meg volt csinálva, a történet is egész jó, bár egy kicsit kiszámítható. Az a legnagyobb baja talán, hogy a tetőpontot alkotó jelenet bár nagyon jól ki van találva, a rendező mégis meghátrált és nem csinálta olyan "ütősre" mint ahogy eredetileg kigondolta és ez sajnos eszünkbe juttatja, hogy ez egy film amit valaki kitalált és megcsinált. Pedig szerintem a színészekben sokkal több benne volt.


While At War (2019): Szeretem a történelmi filmeket, még akkor is, ha nem igazán ismerem sem a szereplőket, sem a bemutatott tényeket. Franco hatalomra kerülésének idején játszódik, de egy író szemszögéből bontakoznak ki az események. Sajnos én nem ismerem ezt az írót és a Franco korszakot sem tudom értékelni mondjuk a Ceausescu korszakkal összevetve. Ettől függetlenül nagyon érdekes volt és persze szép is.


Bad Boys (1995): Úgy emlékeztem erre a filmre mint egy vicces és pörgős akciófilm. Sajnos egyik szempontból sem állja meg ma már a helyét.


Henry & June (1990): A Brassai wikipédia oldalát olvasgatva találtam erre a filmre, mármint, hogy megjelenik benne. Meg persze ismertem a Henry Miller és Anaïs Nin történetét, bár a June történetét meg nem. Az a baj, hogy én nagyon érdekesnek tartom a Miller és Nin kapcsolatát, de nem csak szerelmi, hanem irodalmi szempontból és hát ez a film nem akart irodalomkritikát csinálni, inkább szép nőket mutogat gyakran nem túl sok ruhában, ami 90-ben lehet, hogy ugyanakkora polgárpukkasztás volt mint a Miller és Nin könyvei a 40-es években, de ma már messzire nem olyan érdekes. Azért van benne egy-két jól megkonstruált jelenet, például a zárójelenet is. És Brassai is készít benne pár fotót és zsineggel mérik a fókusztávolságot (gondolom, semmit nem tudok a 30-as éves fotográfiájáról).

2022. augusztus 9., kedd

z első igazi jegzaflop

Az új szuperszámítógép listán új király van, mégpedig a Frontier ami az első igazi exafloppos számítógép. Érdekes, hogy sima processzorokból rakták össze, semmi gépéú nincs benne, illetve van, gondolom, csak nem számításokra használják, ja, és áemdé processzorokról van szó. Nem semmi. Egyszer kipróbálnék egy ilyen számítógépet, illetve ha még élek 30 évet, akkor lehet lesz az asztalomon is, bár lehet ezt azért már nem sikerül miniatürizálni ennyi idő alatt, befuccsolt a múr törvény. Ja igen, és csirke floppokból is tud 6.8 exát.Na, ez nekem jó hír, az ilyeneket szeretem. Meg azt, hogy teljesen komoly tudós emberek komolyan veszik annak a lehetőségét, hogy 2029-re szuper lesz matematikából a mesterséges intelligencia.

Viz alatti kommunikácós kábelek utvonalai

 https://www.reddit.com/r/dataisbeautiful/comments/pt7gu3/earths_submarine_fiber_optic_cable_network_oc/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

Earth's Submarine Fiber Optic Cable Network [OC]

You don't have free will, but don't worry

 https://www.youtube.com/watch?v=zpU_e3jh_FY

In this video I explain why free will is incompatible with the currently known laws of nature and why the idea makes no sense anyway. However, you don't need free will to act responsibly and to live a happy life, and I will tell you why.

örvendek, hogy nem Amerikában élek

Szóval az amerikai választásról csak annyit, hogy teljesen hidegen hagyott a dolog, nem úgy, mint 8 éve. Közben megértettem, hogy rengeteg m...